divide.cz

E-shop Info Links Forum F.A.Q. Contact

unitedkingdom.gif, 1 kB CF-IDE

redukce pro připojení Compact Flash karty na IDE port (DivIde)

Jedná se o funkčně shodnou redukci jako vyráběl Zilog, ale je osazena komplet SMD součástkami, takže je rozměrově menší, tj. 70x58mm.

Tento výrobek spadá pod GPL! Podklady pro výrobu jsou ve formátu pro Eagle 4.09 i s formatem Gerber a také souborem GIF s rozmístěním součástek.

Dají koupit levněji např:

Schéma starší verze od Ziloga jsou zde: http://85.132.166.194:21002/~zilog/cfIDE_4c/

popis

CF-IDE je redukce na připojení CF (Compact Flash paměťové karty - CF I i II) na IDE rozhraní. Je tedy použitelná jak do PC místo hardisku, tak do DivIde. Bohužel ne všechny CF se chovají korektně jako HDD, protože nemají terminaci (zakončení) kabelu a tak se díky rušení mohou objevit chyby v komunikaci. K odstranění často stačí připojít další IDE zařízení (HDD, CD-ROM). Současné době se uvažuje o přidavném terminátoru.

CF-IDE má oproti jiným seriově výráběným redukcím navíc druhý IDE konektor (opačný), takže je možné ji zároveň zasunout přímo do desky, tak na ni připojit další IDE zařízení, například další CF-IDE redukci.

Dále obsahuje napájecí konektor, stejný jako je na HDD. Při zapojení do DivIde není nutný, redukce si bere napájení přímo z IDE konektoru. Toto napájení je odděleno diodou, takže nehrozí konflikt při připojení externího napájení, které by mohlo být nutné při vyšším odběru proudu.

Jumper Master/Slave (M/S) určuje, zda CF bude jako master nebo slave. V poloze na fotografii je v poloze master. Po odstranění jumperu nebo přendáním do druhé polohy se přepne na slave.

LED diody signalizují stav CF. L3 (červená) práci s CF. Čtení a zápis většinou netrvá stále, ale přerušováno, což se projeví blikáním nebo nižším jasem této LED. L2 (žlutá) je detekce vložení karty a L1 (zelená) je přítomnost napájení.

CF_01.jpg, 50 kB

CF_02.jpg, 52 kB

CF_03.jpg, 36 kB

pruhy.gif, 0 kB 1982 noby(c)divide.cz